Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Akumulator - jak kupić mądrze

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • kornat, ad: Czytasz czasami ze zrozumieniem :?:
    Zamieszczone przez aronus
    Mam taką zagwozdkę z akumulatorem do 1.6 MPI
    Zamieszczone przez pedros
    dlaczego niedoladowany... 1,6 mpi 120 ah naladuje i bedzie utrzymywal w dobrym stanie.
    Zamieszczone przez kornat
    Oczywiście nie mam na myśli akumulatorów o 15Ah więc niż seria ale tak o 5Ah będzie lepszym rozwiązaniem moim zdaniem.
    To rozumiem ale 120 to przesada nawet do klekota jak to nazwałeś bo jak widzisz koledzy dają poniżej 80-tek
    Pisząc
    Zamieszczone przez kornat
    to wywal koło zapasowe wraz z lewarkiem i innymi klamotami oszczędzisz więcej kg do tego jak będziesz jeździł na rezerwie to odchudzisz auto, że ochochocho
    Eeee chyba nie skomentuję bo nie zniżę się do Twojego poziomu :!:
    Aku ma być sprawne (system ładowania w samochodzie również) jak aku daje radę
    Zamieszczone przez crowl
    To wytrzymał niespełna 10lat.
    a jeśli jest potrzeba wymienić po 3-4 latach to się wymienia na standard lub niewiele większy a nie prawie 3 razy większy :!:



    CB Harry II ASC + Triflex

    Pozdrawiam Mirek!!

    Komentarz


    • Zamieszczone przez leonn
      Zamieszczone przez piotrek_os
      W ex 01 akumulator był od nowości tj. XII 2005 roku
      A jaka to była marka, Warta?
      :roll: cos mi świta, ze chyba jakas akuma czy cos takiego.
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • Zamieszczone przez eaglemirek
        Poprawcie mnie jeżeli jest gdzieś błąd w moim rozumowaniu :szeroki_usmiech
        A co tu poprawiać jak dobrze prawisz. Akumulator ma być sprawny :!: . Wkładanie 120 na zapas to przerost formy nad treścią. Podpinanie się kablami w celu doładowania to jakaś porażka. Pamiętam w 2006 jak były te duże mrozy po - 20 st i więcej przez kilka tygodni miałem syt. że przez ponad miesiąc czasu (jeszcze skoda felicja) pokonywałem trasy tylko dom-szpital-szpital-dom i po obiedzie to samo. Odległość pokonywana między odpaleniami silnika około 5km. Amortyzatory zamarzały a aku (54) dawał rady :!: . No ale jak ktoś lubi wozić zbędny balast to proponuję jeszcze pociągnąć przewody do bagażnika i tam zainstalować drugą 120 tak na wszelki wypadek :P . Nie zaszkodzi jeszcze zakupić 100 m kabla by z 8 piętra móc się co noc podłączyć z ładowaniem

        doładowanie akku sluzy tylko kondycjonowaniu akku. w praktyce wiadomo nie zawsze jest dostęp do pradu ale majac garaż można pozwolić sobie na fatyge bo ro sie oplaca. wiedza o tym posiadacze dwóch trzech lub więcej pojazdow :diabelski_usmiech

        pisząc natomiast o 120 ah podkreślam że uklad w aucie ze spokojem sobe poradzi. wiem ponieważ istnieje kilka konstrukcji opartych na O1 ktore muszą mieć prad do zadan operacyjnych i nie odnotowywano niedoborów prądu ładowania. ..
        realnie nie ma sensu wiecej niz 60Ah do naszych benz kur. tylko trzeba wiedziec jaki aku jest solidnej konstrukcji a nie filigranowe siteczka pokryte pasta co po kednym przeladowaniu padaja albo po wpadnieciu w dziurę na drodze....

        [ Dodano: Czw 21 Lis, 13 20:33 ]
        jeszcze trzeba tez uwzglednic wyposażenie auta.
        car audio juz zmienia optykę sprawy.
        tutaj nie głupim pomysłem moze byc AGM lub inny rozruchowy glebokiego rozładowania. te skolei mają nizszy prad rozruchowy ale dają radę wiele razy sie przeczolgac malym ładunkiem. ale to tak na marginesie....

        Komentarz


        • Zamieszczone przez pedros
          lub inny rozruchowy glebokiego rozładowania. te skolei mają nizszy prad rozruchowy ale dają radę wiele razy sie przeczolgac malym ładunkiem. ale to tak na marginesie....
          khem...
          spirale głębokiego rozładowania (optima, lub dostępny u nas również spiralny exide) mają niższy prąd rozruchowy ? :lol:
          raczej odwrotnie - prąd rozruchowy mają wyższy (rzędu 900A) przy dość małej pojemności (rzedu 50-55 Ah)
          Diesel Service Śmietana
          43-210 Kobiór
          ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

          uwaga
          nie robimy pompowtryskiwaczy

          Komentarz


          • Zamieszczone przez mattyah4x4
            Zamieszczone przez pedros
            lub inny rozruchowy glebokiego rozładowania. te skolei mają nizszy prad rozruchowy ale dają radę wiele razy sie przeczolgac malym ładunkiem. ale to tak na marginesie....
            khem...
            spirale głębokiego rozładowania (optima, lub dostępny u nas również spiralny exide) mają niższy prąd rozruchowy ? :lol:
            raczej odwrotnie - prąd rozruchowy mają wyższy (rzędu 900A) przy dość małej pojemności (rzedu 50-55 Ah)
            w przypadku optimy i exide spiral pelna zgoda.
            na jachcie uzywamy. .. uzywalismy 2 x 120 ah dedykowany marine to prad rozruchowy mial tak lichy wg specyfikacji... ale wielokrotnie mogl byc do 8V wyeksploatowany

            potem nast wlasciciel kupil juz zwykle akku zap chyba i te mogly juz sluzyc jako rozruchowe ale i tzk mialy relatywnie mniejszy prad rozruchu niz dedykowane automotive.

            Komentarz


            • Dzisiaj zakupiłem molla kamine start 74ah, ponoć bardzo dobre aku produkuje ta firma i nie ma na nie reklamacji, pożyjemy zobaczymy :szeroki_usmiech
              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

              Komentarz


              • ile ? bo ja za Boscha silvera S4 74 Ah dałem całe 260 zeta :lol:
                Diesel Service Śmietana
                43-210 Kobiór
                ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

                uwaga
                nie robimy pompowtryskiwaczy

                Komentarz


                • Zamieszczone przez mattyah4x4
                  ile ? bo ja za Boscha silvera S4 74 Ah dałem całe 260 zeta :lol:
                  450 :lol:
                  superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                  poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                  Komentarz


                  • Panowie doradzcie plis jaki aku kupić do Sharana z silnikiem ASZ bo na obecnym to tej zimy daleko to ja nie zajade

                    Komentarz


                    • jaki wejdzie największy :lol:
                      np. rzeczonego Boscha silvera s4 71 lub 74 Ah (te same wymiary zewn.) za 265 PLN :lol:
                      Diesel Service Śmietana
                      43-210 Kobiór
                      ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

                      uwaga
                      nie robimy pompowtryskiwaczy

                      Komentarz


                      • Oj przypuszczam że mógłby wejśc i 120 Ah Ale altek zgodnie z VINem ma 90 więc chyba większego nie ma sensu :?:

                        Komentarz


                        • no jasne, ze nie ma sensu - wstaw coś markowego w przedziale 64-71Ah i będzie dobrze 8)
                          Diesel Service Śmietana
                          43-210 Kobiór
                          ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

                          uwaga
                          nie robimy pompowtryskiwaczy

                          Komentarz


                          • Varta Silver 85Ah 800A będzie ok :?:

                            Komentarz


                            • a po co ? skoro - jak sam pisałeś - masz tylko 90 A alternatora ?
                              Diesel Service Śmietana
                              43-210 Kobiór
                              ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

                              uwaga
                              nie robimy pompowtryskiwaczy

                              Komentarz


                              • No własnie, alternatora mam 90 a aku o jakim piszę ma 85 więc powinien dać rade - tak mi się zdaje

                                Komentarz


                                • jasne ! :lol:

                                  ja mam 140 A - a założyłem 74 Ah.... :wink:
                                  Diesel Service Śmietana
                                  43-210 Kobiór
                                  ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

                                  uwaga
                                  nie robimy pompowtryskiwaczy

                                  Komentarz


                                  • A pomijając kwestię altka. Czy model aku o jakim piszę jest godny uwagi i zakupu :?:

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez raventes
                                      kwestię altka
                                      a co to takiego ?
                                      Diesel Service Śmietana
                                      43-210 Kobiór
                                      ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

                                      uwaga
                                      nie robimy pompowtryskiwaczy

                                      Komentarz


                                      • kwestia altka = rozmowa dotycząca czy alternator wyrobi czy nie

                                        Komentarz


                                        • to pisz jak biały murzyn - alternator...
                                          na opony też mówisz "oponki" ?
                                          Diesel Service Śmietana
                                          43-210 Kobiór
                                          ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

                                          uwaga
                                          nie robimy pompowtryskiwaczy

                                          Komentarz


                                          • Coś Ty się wczoraj urodził, że nie wiesz jakie skróty w nazewnictwie się stosuje :?:

                                            Komentarz


                                            • z mojej strony EOT
                                              Diesel Service Śmietana
                                              43-210 Kobiór
                                              ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

                                              uwaga
                                              nie robimy pompowtryskiwaczy

                                              Komentarz


                                              • Witam, zastanawiam się nad zakupem nowego akumulatora - kolorowy zawrót głowy od marek polecanych aku , a skłaniam się do zakupu (są w sklepie obok) - TOPLA TOP 12V 75Ah EN 720A za 330zł - miał ktoś może z tą firmą do czynienia ?
                                                Sytuacje w życiu się odwracają.

                                                Komentarz


                                                • Topla są chwalone, zaletą też jest to że jako nieliczne mają odkręcane korki z cel.
                                                  Silnik R18A2.
                                                  http://www.dadrl.org.uk
                                                  http://www.lightmare.org

                                                  Komentarz


                                                  • dzięki Dragster , podobne opinie wyczytałem o Topli w necie, chyba go kupię.
                                                    Sytuacje w życiu się odwracają.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X